Aktualności

Zawał serca - Opiekunko osób starszych bądź czujna!

Co to właściwie jest zawał serca? - informacja dla Opiekunki osób starszych Zawał serca (atak serca, zawał mięśnia sercowego) to martwica fragmentu mięśnia sercowego spowodowana niedokrwieniem na skutek zamknięcia tętnicy wieńcowej doprowadzającej krew do serca. Przyczyną zawału może być miażdżyca, czyli zwężenie światła naczyń krwionośnych na skutek tworzących się skupisk płytek krwi. Zawałowi najczęściej ulega lewa komora serca, rzadziej prawa. 

Pomoc seniorom podczas kąpieli

Kąpiel to dla wielu seniorów czynność, w której potrzebują pomocy opiekuna. W przypadku chorych na demencję pomoc przy kąpieli jest konieczna. Niektórzy z nich często udają, że wzięli kąpiel a tak naprawdę odkręcili tylko wodę w kranie. 

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) w opiece w Niemczech

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS, zwyczajowo gościec) to najczęstsza choroba zapalna stawów, z którą mogą spotkać się opiekunki osób starszych pracujące w Niemczech za pośrednictwem agencji pracy takich jak Hilfeneo z Gliwic. Jest to choroba przewlekła, której nie da się całkowicie wyleczyć. Polega ona na tworzeniu się stanu zapalnego błon pokrywających stawy. Towarzyszy jej ból i obrzęk stawów. RZS to choroba autoimmunologiczna, której przyczyny nie są znane dlatego ważna jest dobra diagnoza oraz jak najszybsze rozpoczęcie leczenia.  

Inkontynencja

Bardzo popularnym zagadnieniem podczas pracy w Opiece w Niemczech jest Inkontynencja. Inkontynencja czyli nietrzymanie moczu (NTM) to bardzo powszechny problem społeczny, który dotyka nawet 15% populacji. Występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Jest często wynikiem różnego rodzaju schorzeń. 

Osteoporoza - porady dla Opiekunki osób starszych

Osteoporoza to choroba cywilizacyjna. Zapadają na nią zarówno kobiety jak i mężczyźni, jednak u mężczyzn proces zrzeszotnienia kości następuje 10-15 lat później. 

Otyłość u seniora?

Otyłość to globalny problem społeczny. Cierpią na nią nie tylko ludzie młodzi ale również seniorzy, którymi opiekują się Opiekunki osób starszych. Warto jej przeciwdziałać, bo prowadzi do różnych groźnych schorzeń, które w konsekwencji są przyczyną przedwczesnej śmierci. 

Forum dla Opiekunów agencji Hilfeneo

Specjalnie z myślą o naszych Opiekunach stworzyliśmy Forum agencji Hilfeneo, miejsce, w którym Opiekunowie mogą się poznać i wymienić się ze sobą swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.   

Wyższe wynagrodzenie w 6 krokach!

Podstawowe wynagrodzenie na stanowisku Opiekunki osób starszych w Niemczech wynosi - w zależności od poziomu znajomości języka niemieckiego, posiadanego doświadczenia, kwalifikacji oraz specyfiki wybranej oferty  - nawet 1400 euro miesięcznie "na rękę". Najlepsi Opiekunowie powiększają te kwoty o premie i bonusy sięgające nawet 2 tysięcy złotych! Jak?

Hilfeneo w zasięgu ręki. Do zobaczenia w Sosnowcu!

Jesteśmy dla Państwa dostępni nie tylko w Gliwicach! Naszych konsultantów znajdziecie Państwo na lokalnych i ogólnopolskich targach pracy. Za trzy dni będziemy czekać na Państwa w Sosnowcu...


Pracuj z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ