Aktualności

Martinsweckle – drożdżowe ludziki świętomarcińskie (przepis dla Opiekunek)

Niemcy w dzień Św. Marcina pieką tradycyjne drożdżowe ludziki zwane w zależności od regionu: Martinsweckle, Stutenkerl, Weckmänner.  

11. listopada, czyli co Niemcy obchodzą w nasz Dzień Niepodległości?

11. listopada to dla Polaków bardzo szczególny dzień. Tego bowiem dnia w 1918 roku, Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Ale czy tylko w Polsce 11. listopada jest dniem szczególnych obchodów?  

Niewidomy senior – porady dla Opiekunki osób starszych

Osoba niewidoma to osoba, która jest ślepa od urodzenia lub straciła wzrok przed ukończeniem 5 roku życia. Osoby, które straciły wzrok po 5 roku życia nazywamy osobami ociemniałymi.  

Jesień w opiece nad osobami starszymi

Jesień w pełni. Pora roku pełna niespodzianek. Jednego dnia świeci piękne słońce, które zachęca do spacerów – kolejnego pada rzęsisty deszcz a my czujemy, że najlepszym miejscem do spędzenia czasu jest ciepłe łóżko. Podobnie czują nasi Podopieczni, dla których najbezpieczniejszym miejscem jest własny dom.

Opiekunko chcesz mieć zdrowy układ krwionośny? Wprowadź do diety jarmuż!

Jarmuż należy do rodziny kapustowatych, powinien być ceniony w każdym domu ze względu na swoje właściwości zapobiegające chorobom serca i nowotworom. Długie pomarszczone liście jarmużu są skarbnicą błonnika, białka, witamin C i K, soli mineralnych i przeciwutleniaczy: sulforfanu i karotenoidów

7. października Światowy Dzień Uśmiechu

Dziś Światowy Dzień Uśmiechu, którego nie może zabraknąć w pracy Opiekunki osób starszych.

Rozwijanie pasji seniora

Aktywne spędzanie czasu oraz rozwijanie pasji, pozytywnie wpływa na samopoczucie, nie tylko młodych ale również osób starszych. Niestety wielu seniorów ze względu na przewlekłe choroby rezygnuje z uprawiania sportów i z innych zainteresowań... czy powinni ze wszystkich?

Dynia w jesiennym menu seniora!

Dynia ma wielorakie zastosowanie w kuchni. Jest doskonała jako główny składnik zup, w wersji pieczonej, na ciasto, pasztety, pasty do kanapek, deser, makaron, dżem i inne potrawy, w których króluje dzięki niesamowitej barwie miąższu. A czy Ty jako Opiekunka osób starszych serwujesz swoim Podopiecznym to bogate w witaminy i minerały warzywo?

Oktoberfest - wielkie niemieckie dożynki

Oktoberfest jest jednym z najpiękniejszych świąt Europy i stało się symbolem przyjaźni między narodami. Popularne w Bawarii święto piwa (czyli niemieckie dożynki) sięga 1810 roku i co roku przyciąga na Theresienwiese do Monachium miliony turystów z całego świata.


Pracuj z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ