Aktualności

Toaleta jamy ustnej u Podopiecznych

Nierzadko praca Opiekunek osób starszych u Podopiecznych leżących wiąże się z wykonywaniem toalety jamy ustnej. Jakie czynności krok po kroku wykonać?

Śliwki – dlaczego warto je jeść?

Wczesna jesień to sezon obfitujący w śliwki. Warto je jeść teraz, kiedy są ogólnodostępne, świeże i dojrzałe. Dlaczego jeszcze?

Herbaty ziołowe – zdrowy zamiennik popularnego napoju

Opiekunki osób starszych pracujące w Niemczech, bardzo często na różne dolegliwości piją herbaty ziołowe lub napary. Herbaty ziołowe przyrządzane są z owoców, kwiatów i liści roślin. Wiele rodzajów takich herbat można kupić w sklepach zielarskich, aptekach, sklepach ze zdrową żywnością a nawet przyrządzić samemu. W jaki sposób?

Opiekunko wybierz zdrowe tłuszcze!

Przez długi czas uważano, że tłuszcz jest całkowicie zbędny w codziennym żywieniu, że jest jedynie główną przyczyną miażdżycy i otyłości. Czy prawidłowo?

Egzema u seniorów

Egzema to inaczej stan zapalny skóry, który objawia się zaczerwienionymi, łuszczącymi się plamami. Miejsca chorobowe bardzo często swędzą a nieleczone pokrywają się krostkami wypełnionymi płynem. Bez interwencji lekarza może dojść do infekcji. Egzema występuje najczęściej w nadgarstkach, okolicach łokci i miejscach pod kolanami. Jest jedną z popularnych chorób zapalnych skórny u osób starszych.

Wiem jak żyć z astmą – poradnik dla Opiekunki osób starszych

Astma oskrzelowa jest poważną, chroniczną chorobą układu oddechowego. Możemy wyróżnić dwa rodzaje astmy: wewnątrzpochodną oraz zewnątrzpochodną. Podczas ataków astmy mogą występować świsty przy oddychaniu, kaszel, ucisk i obrzęk błony śluzowej spowodowany stanem zapalnym. Ponadto chorzy na astmę skarżą się na napady duszności, które ustępują dopiero po podaniu leków.

Alergia, nietolerancja – przypadłość w każdym wieku

Alergia i związane z nią choroby to bardzo powszechna przypadłość krajów rozwiniętych. Może wystąpić w każdym wieku. Bardzo często związana jest z wiekiem podeszłym i zmianą wrażliwości na poszczególne alergeny. Najczęstszą przyczyną uczuleń jest żywność o czym powinna pamiętać każda Opiekunka osób starszych.

Zwyrodnienie plamki żółtej – praktyczne porady dla Opiekunki

Plamka żółta to skupisko receptorów wzroku odpowiedzialnych za ostrość widzenia. Jest to półtoramilimetrowy punkt znajdujący się w centralnej części siatkówki naprzeciwko źrenicy. Wraz z wiekiem komórki w plamce żółtej tracą zdolność usuwania szkodliwych cząsteczek i związków chemicznych. W efekcie zatrute obumierają. Zwyrodnienie plamki żółtej może prowadzić do znacznego pogorszenia wzroku.

Różnice kulturowe w pracy Opiekunki w Niemczech

Wyjeżdżając do pracy w charakterze opiekunek osób starszych do Niemiec nietrudno zauważyć, jak wiele różnic w kontaktach międzyludzkich jest między nami.  


Pracuj z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ