Aktualności

Wysoki cholesterol? Z pomocą karczochy!

Karczochy (niem. Artischocken) to bardzo wartościowe warzywo, które powinno znaleźć się w menu każdego seniora a także Opiekunek osób starszych. Już w starożytności były używane jako lek na niestrawność, zaburzenia wątrobowe oraz nerkowe. W XX w. naukowcy odkryli właściwości odchudzające karczochów oraz najważniejszy składnik – cynarynę, która pomaga w walce z cholesterolem.

Opiekunka z prawem jazdy!

Prawo i gotowość do prowadzenia samochodów na ofercie w Niemczech to cenny atut każdej z Opiekunek osób starszych. Dzięki tym umiejętnościom, Opiekunka ubiegająca się o pracę w firmie Hilfeneo, ma szansę na atrakcyjne oferty.  

Udar mózgu – reaguj! Liczy się chwila!

Przyczyną udaru mózgu są zaburzenia krążenia krwi w mózgu.

Groźne upały!

Młody organizm ludzki jest tak skonstruowany, żeby w wydajny sposób schładzać temperaturę poprzez pocenie się, przyspieszony oddech oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych. Istnieją jednak osoby z grupy ryzyka: osoby starsze, chore na cukrzycę, z problemami sercowo-naczyniowymi, osoby z nadwagą i otyłe, które powinny unikać wysokich temperatur oraz nasłonecznienia. U tych osób osłabiona została zdolność do regulowania ciepłoty ciała.

Choroby dermatologiczne u osób starszych

Choroby dermatologiczne dotyczą ludzi w każdym wieku. U osób starszych występują jednocześnie z problemami wynikającymi z procesów starzenia się organizmu. Najczęściej spotykamy się z chorobami takimi jak: róża, półpasiec, grzybica, owrzodzenia, zakażenia drożdżakami oraz świąd skóry. Jak rozpoznać powyższe choroby i jak postępować w przypadku, kiedy objawy występują u podopiecznych?

Dieta przy biegunkach

Podczas opieki nad seniorami, opiekunki osób starszych, mogą mieć do czynienia z biegunkami u podopiecznych.

Szparagi - właściwości zdrowotne

Nazwa szparagi, pochodzi od greckiego słowa „asparagus”, czyli młody pęd. Jest to roślina, która znakomicie pasuje jako przystawka, zdrowy obiad lub aromatyczna kolacja.

Owrzodzenie podudzi

Owrzodzenia kończyn dolnych (owrzodzenia podudzi) to częsta przypadłość osób starszych, częściej kobiet niż mężczyzn. Są wynikiem złego krążenia krwi w nogach. Choruje na nie od 1-2% populacji w Niemczech, czyli ok 1,5 miliona osób.

Przyjmowanie leków - zasady

Jak głosi wiele reklam, przed zażyciem leku należy zapoznać się z treścią ulotki. Dotyczy to głównie sposobu przyjmowania leków. Od tego co jemy i pijemy w trakcie przyjmowania farmaceutyków zależy ich skuteczność oraz wchłanianie substancji aktywnych.  


Pracuj z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ