Aktualności

Gry planszowe, czas wolny z seniorem

Każda opiekunka osób starszych wyjeżdżająca do pracy do Niemiec wie, że do jej obowiązków poza pomocą w codziennych obowiązkach, należy organizacja i spędzanie czasu wolnego z seniorem. 

Karmienie seniora

Jako opiekunowie osób starszych w Niemczech powinniśmy dbać o posiłki podopiecznych oraz o to, aby możliwie jak najdłużej zachować samodzielność seniorów podczas ich spożywania. Nawet gdy nakruszą, rozchlapią bądźmy wyrozumiali i cierpliwi! Dzięki temu senior czuje się niezależny. Bardzo ważne aby dieta seniora była zbilansowana do potrzeb oraz stanu zdrowia.  

Niedosłuch u seniora

Niedosłuch to zaburzenia narządu słuchu, które objawiają się problemami z przewodzeniem dźwięków lub w ich odbiorze. Występuje powszechnie u osób starszych, głównie po 65 roku życia.

Opieka nad seniorem z cukrzycą

Cukrzyca jest to choroba przemiany materii. W jej wyniku organizm nie jest w stanie przyswoić cukru dostarczanego mu wraz z pożywieniem. 

Opieka nad seniorem z przewlekłą niewydolnością nerek

Ryzyko wystąpienia przewlekłej niewydolności nerek u osób starszych jest bardzo wysokie. Szczególnie narażone są na nią osoby, u których doszło do odwodnienia, lub przyjmujące niektóre leki.  

Dieta poudarowa

Jak powinna wyglądać dieta podopiecznego po udarze? Udar jest jedną z przyczyn utraty apetytu. Wiele chorych cierpi z powodu zaburzeń połykania czy utraty zdolności posługiwania się sztućcami. Jest to dla nich bardzo frustrujące. Przez złe samopoczucie tracą chęci do prawidłowego funkcjonowania. Czasem konieczne jest karmienie podopiecznego lub jego żywienie dojelitowe lub pozajelitowe.  

Stwardnienie Rozsiane (SM)

Stwardnienie Rozsiane (SM) jest jedną z częstszych chorób układu nerwowego. W przebiegu choroby limfocyty niszczą osłonkę włókien nerwowych co w konsekwencji prowadzi do upośledzenia czynności ruchowych organizmu i czucia w różnych częściach ciała.  

Odparzenia

Co to są odparzenia i kto jest na nie narażony? Odparzenia to zmiany skórne, które powstają w przypadku współistnienia nadmiernego pocenia się z tarciem o siebie dwóch powierzchni skóry, skóry o odzież lub skóry o pieluchomajtki.

Kompresyjne złamanie kręgów

Kompresyjne złamanie kręgu to najczęściej występująca kontuzja kręgosłupa. Bardzo często powiązana jest z zaawansowaną osteoporozą, ale może dotknąć również młodsze osoby.


Pracuj z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ