Forum

+ ODPOWIEDZ

Cukier waniliowy

Ostatni post: 2015-10-08 10:30 w Kulinaria - porady. Ostatnia odpowiedź Anna Tracz 12
pochwal 0

Przez wiele lat kupowałam w sklepach cukier waniliowy, a raczej zdawało mi się, że go kupuję do czasu, kiedy oglądnęłam w telewizji program, gdzie mówili, że w rzeczywistości cukier ten to cukier wanilinowy a nie waniliowy. Od tego czasu zaczęłam robić sama cukier waniliowy i jestem zachwycona aromatem. Wystarczy do tego laska wanilii i cukier drobny. Wsypujemy do słoiczka cukier (ok 2 szk. na 1 laskę wanilii), przecinamy laskę wanilii, zeskrobujemy nasionka, przecinamy laskę jeszcze na pół i wrzucamy do cukru. Zakręcamy, czekamy 1-2 tyg i cukier jest gotowy do użycia. Polecam 

pochwal 0

Przeczytałam twoją wiadomość i aż poszłam do kuchni sprawdzić jaki cukier mam w szafce i jak byk Vanilinzucker. A czym różni się wanilia od waniliny? 

pochwal 0

To po prostu związek chemiczny a nie prawdziwa wanilia. 

pochwal 0

Wszędzie tylko nas bombardują tą chemią sad

pochwal 0

No niestety, ale można zrobić samemu prost cukier i jest dużo tańszy od tych chemicznych zamienników. No i co najważniejsze - smaczniejszy!

pochwal 0

Też tak robię Mieczysławo od pewnego czasu. Taki cukier ma o wiele lepszy aromat. 

pochwal 0

Ooo...powiem żonie, bo ona kupuje ten w torebkach wanilinowy

pochwal 0

Też tak robię smiley

pochwal 0

Żona zrobiła niedawno taki cukier i mówiła, że jest super. Także dziękuję za pomysł laugh

pochwal 0

Bardzo duża oszczędność.

Ja z początku też czytałam, że to "cukier waniliowy" niezauważając dodatkowego "n". 

pochwal 0

I takie jest założenie, żeby tego n nie zauważyć. 

pochwal 0

Prawdziwy cukier z wanilią ma wspaniały smak i zapach. Nie da się go pomylić z chemiczna waniliną. 

+ ODPOWIEDZ