Forum

+ ODPOWIEDZ

Gołabki

Ostatni post: 2015-08-10 23:07 w Kulinaria - porady. Ostatnia odpowiedź Aniela Tomaszewska 5
pochwal 0

Naszła mnie właśnie ogromna ochota na gołąbki. Pewnie jutro zrobię jarskie z kaszy gryczanej i ryżu na śmietanie. Jakie gołabki jecie najczęściej? Tradycyjne? Czy może jakieś wydziwiane? laugh

pochwal 0

O, gołąbki. Dawno nie robiłam. Chyba też muszę zrobić. Tak ja najczęściej jem takie tradycyjne z ryżu i mięsa mieloneg z sosem pomidorowym i ziemniakami. Jak nie chce mi się zawijać to szatkuję kapustę i robię gołąbki w formie kotletów. Też smaczne. 

pochwal 0

Gołabki bez zawijania znam, ale o takich z kaszy gryczanej i ryżu jeszcze nie słyszałam surprise

pochwal 0

Takie gołąbki inaczej, o czym wspomniała Bożena znam od niedawna i powiem, że teraz z lenistwa robię tylko takie. Przynajmniej nie trzeba bawić się w zawijanie a smakują tak samo. 

Jadłyście gołąbki z ziemniaków? Ja przyznam się szczerze że jeszcze nie ale wiem, że takie istnieją. 

pochwal 0

Jak gołąbki to tylko z ryżem i mięsem polane ssem pomidorowym. Takie znam i takie najbardziej lubię. 

+ ODPOWIEDZ