Forum

+ ODPOWIEDZ

Pierogi

Ostatni post: 2015-04-27 22:55 w Kulinaria - porady. Ostatnia odpowiedź Irena Przybysz 17
pochwal 0

Z czym najczęściej jecie pierogi? Ja uwielbiam ruskie. Farsz: Ugotowane poduszone ziemniaki, zeszklona cebulka i ser biały. 

pochwal 0

Ooo pierogi ruskie. Dawno nie jadłem. Ja często jem z mięsem. Ugotowane mięso wołowe, najlepiej takie z rosołu i cebulka. 

pochwal 0

Ja też najczęściej te co już wymieniliście, ale ostatnio rozsmakowałam się w farszu ze szpinaku i brokułów: podsmażony na masełku szpinak, ugotowany brokuł, czosnek, ser mozarella. To dokładnie przemielone przez maszynkę do mięsa. Przepyszne!!

pochwal 0

A ja nie umiem robic pierogów sad. Nie umiem lepić. Nie wychodzą mi. I później rozgotowywują się w wodzie sad. Zrobiliście mi smaka. 

pochwal 0

Nie martw się. Ja też nie umiem. Dlatego pierogi kupuję tylko jak jestem na urlopie w Polsce :D. 

pochwal 0

O to cieszę się że nie jestem jedyna laugh

pochwal 0

Ja podobnie jak Tadeusz jadam pierogi z mięsem, z tym że nie same wołowe a drobiowo-wołowe z rosołku smiley​. 

pochwal 0

A ja to wolę pierogi z owocami. Obojętnie czy to truskawka czy śliwka. Wszystkie uwielbiam smiley

pochwal 0

Ewo ja też uwielbiam pierogi z owocami i takie z serem na słodko polane jogurtem truskawkowym. 

pochwal 0

Takich z serem na słodko to ja jeszcze nie jadłam. Muszę spróbować. A jak robisz farsz? 

pochwal 0

Ewciu: biały ser, serek homogenizowany (najlepiej waniliowy), cukier i w razie potraby rozrzedzam jeszcze śmietaną. Czasem dodaję cynamonu. 

pochwal 0

dziękuję, na pewno skorzystam smiley

pochwal 0

Ewo, na prawdę polecam laugh

pochwal 0

zjadłabym pierogi, ale za dużo z nimi roboty. Pewnie zrobię dopiero na urlopie. Ruskie chodzą za mną już jakiś czas...

pochwal 0

Za mną też, ale jakoś na ofercie nie chce mi się lepić. Zresztą na to trzeba pół dnia. Nim ziemniaki się ugotują, tochę przestygną, pźniej wyrabianie ciasta i lepienie ze 100szt. 

pochwal 0

Szkoda, że robienie pierogów jest takie czasochłonne, bo robiłabym praktycznie codziennie tak je uwielbiam.

+ ODPOWIEDZ