Forum

+ ODPOWIEDZ

proszę o pomoc

Ostatni post: 2016-06-17 11:33 w Praca Opiekunki. Ostatnia odpowiedź Irena Przybysz 10
pochwal 1

Witam, proszę o pomoc Panie, które juz pracują w Niemczech.Muszę wyjechać, ponieważ mam długi i trzeba je spłacać. W tej chwili pracuję w Polsce, prowadzę dom 4 osobowej rodzinie, ale zarobki jakie są u nas, to każdy wie....nie wyrabiam. Mój problem, to brak znajomości języka, uczę się, ale sama, ale to tylko troche słówek  podstawowych wyrażeń. Może ktoś zna rodzinę, która by zechciała kogoś takiego jak ja, wiem że wiele pań wyjeżdżało bez znajomości języka, ale z czasem ogarniały temat, mogłabym wyjechać po świętach....pozdrawiam

pochwal 0

Witam,ja również szukam pracy jako opiekunka osób starszych,tylko problem z językiem ,podstawowe słówka.Poza tym lubie,szanuje ludzi starszych i myśle że sobie bym poradziła.Szukam takiej pracy ,za wyjątkiem świąt.:)Najlepiej od 1 kwietnia.Pozdrawiam.

pochwal 0

Witam, ciężko jest wyjeżdżać bez znajomości języka. To stres nie tylko dla nas ale również dla podopiecznych z którymi ciężko nawiązać kontakt. Byćmoże są takie oferty bez znajomości języka ale są bardzo mało płatne. Może warto jednak jakoś podszkolić język? Jest dużo stronek gdzie oferują za darmo lub za niewielką opłatą kursy językowe.

Pozdrawiam!

pochwal 0

Do Wloch ..kiedys wyjechalam bez jezyka ..  Zreszta pelny bus jechal NAS - wszystkie bez jezyka.... Bylo ciezko ale na miejscu slownik i codzienna nauka ... Po dwoch miesiacach odpowiadalam na zadane pytania . Polki inne gdy to slyszaly pytaly mnie czemu klamie ze to moj I-szy wyjazd .  Mowily; Zbyt dobrze znasz jezyk by to byla prawda ,. Kochani a teraz ucze sie w miare pilnie J niemieckiego i wlasnie zastanawiam sie z jakiej FIRMY wyjechac.... Sadze ze tam na miejscu w 1 m-ac naucze sie wiecej niz teraz w domu przez pol roku.... POZDRAWIAM WSZYSTKIE POLKI - OPIEKUNKI .

pochwal 0

To widać masz talent do języków. Mi trochę dłużej zeszła nauka. W takim tempie to szybko wyjedziesz do pracy :) . Ja wyjeżdżam z Hilfeneo już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. 

pochwal 0

Ja sobie wręcz nie wyobrażam wyjazdu za granicę bez znajomości języka. Po pierwsze - niskie zarobki a po drugie strach, że zamiast pomóc podopiecznemu to jeszcze bardziej zaszkodzimy bo nie zrozumiemy zaleceń lekarza czy instrukcji od rodziny. Są słowniki, tak, ale ile to czasu minie zanim wszystko przetłumaczymy? Jeśli wyjechać do pracy to z przynajmniej komunikatywną znajomością.

+ ODPOWIEDZ