Forum

+ ODPOWIEDZ

Święta - w domu czy w de?

Ostatni post: 2015-03-05 23:58 w Praca Opiekunki. Ostatnia odpowiedź Anna Fiołek 20
pochwal 0

Witajcie! Zbliżają się święta - rodzinny czas. Chciałabym Was zapytać, gdzie zamierzacie je spędzić? W domu z rodziną, czy w de z podopiecznymi, w pracy?

pochwal 0

Poprzednie święta spędziłam w De. Najpierw wigilia z rodziną podopiecznego, która była całkiem sympatyczna, a potem wisiałam kilka godzin na internecie - byłam dzieki temu na Wigilii także u mnie w domu :) Rodzina ustawiła kamerkę tak, że wszystko widziałam i wszystkich słyszałam. Podopieczny przyszedł się przywitać i poznał moich domowników, życzyli sobie nawzajem wesołych swiąt. Muszę przyznać, że choć byłam z dala od rodziny i jakiś tam smutek był, to nie było źle. W tym roku jednak wracam do domku. 22 kończę moją prawie 3 miesięczną ofertę i wracam do domu smiley

pochwal 0

Witam! Ja te święta spędzę w Niemczech, świadomie się zdecydowałam i zaczęłam pracę niedawno bo wiedziałam, że na święta zawsze jest dużo ofert. To beda pierwsze święta poza domem, ale mam internet więc wierze, że nie będzie źle :)

pochwal 0

Ja tydzień temu wróciłam do domu, więc tak się składa, że w tym roku na święta bede w Polsce. 

pochwal 0

U mnie jesczze nie wiadomo na 100% ale chyba wróce do Polski jesli nic się nie pokomplikuje. A jak w ogóle uważacie - święta w de w pracy to dobry pomysł? Zły? Jakie macie wrażenia z tym związane i jak często zostajecie w pracy? Szczególnie o Bożym Narodzeniu właśnie mysle, bo to takie rodzinne święta, bardziej niż wielkanocne mimo wszystko.

pochwal 0

Czy w domu czy w pracy to zależy, czy akurat jestem na fajne ofercie, czy potrzebuje bardzo poiniędzy i ogólnioe jak się układa życie smiley W tym roku 15 grudnia zjeżdzam do domu, a więc święta z rodziną, na ten rok już od dawna zaplanowane. Ale już trzy razy spędzałam święta w de. Bywało różnie, ale jak była fajna rodzinka to i święta były fajne. choć wiadomo, niogdy nie będzie tak jak z rodziną.

pochwal 0

Ja własnie na święta wracam do de. Wszyscy mi się dziwią i nie mogą zrozumiec, bo byłam od 1 września na 3 miesiące na ofercie, od 1 grudnia odpoczynek i na swieta z powrotem juz tylko na miesiac. Ale ja uważam, że fajnie, bo moja podopieczna to fajna babeczka, fajnie sie dogaduje i z nia i z jej rodziną. A dodatkowa kasa w postaci premii zawsze sie przyda... Przy okazji unikne tych wszystkich przygotowabn, sprzątania, gotowania itd. Przez te wszystkie lata przestało mi to sprawiać ż taką frajdę jak kiedyś...

pochwal 0

Święta Święta i po Świętach! A szkoda, tyle się czeka na ten czas tyle przygotowań, potem chwila moment i jest po wszystkim.

pochwal 0

Witam Cię Ewo po dłuższej przerwie! Rzeczywiście święta zleciały nawet niewidomo kiedy jak co roku z resztą. Nic nie poradzimy ;) Jeszcze Sylwester przed nami - bawisz się czy w pracy dzisiaj?

pochwal 0

W domu :) własnie przygotowuję sałatki, przyjdzie kilku znajomych. Wszystkiego co najlepsze w Nowym roku tak przy okazji!

pochwal 0

Święta Święta i po świętach, ale jeszcze odświeżę temat. Na świętach byłem w Niemczech i powiem Wam, że nie ma to jak w Polsce w domu. Podopieczny nie jest katolikiem, dlatego święta ograniczylismy do ubrania choinki, wymiany prezentami i zjedzenia wspólnego posiłku. Rodzina podopiecznego wzięła go do siebie na kolację a ja siedziałem w pokoju i rozmawiałem przez Internet ze swoją rodzinką. Smutno było bardzo i to chyba moje pierwsze i ostatnie święta spędzone z dala od żony i dzieci.

 

pochwal 0

Tym razem święta spędziłam w De i sobie chwalę, choć wolałam być w domu z rodziną. 

pochwal 0

A jak teraz ze Świętami Wielkanocnymi? Zostajecie w DE czy jedziecie do PL. Teraz te święta to krótkie. piątek, sobota, niedziela, poniedziałek i koniec. Taki troszkę długi weekend. Ja zostaję w Niemczech. Będzie troszkę więcej euro w postfelu. 

pochwal 0

Ja Wielkanoc spędzam w Niemczech. Mam już nawet czekoladowego zająca dla PDP wink

pochwal 0

Haha, ja kupię na miejscu. A robicie jakieś ozdoby w mieszkaniu? Moja PDP ma w szawce różne plastikowe jajuszka na stroiki laugh

pochwal 0

Myślę, że coś zrobimy laugh​. Lubię przystrajać dom na święta. 

pochwal 0

Ja też zostaję na Wielkanoc w Niemczech. 

pochwal 0

Ja też nie zjeżdżam na święta. Nie ma sensu, bo zawsze to bonus świąteczny zasili portfel.

pochwal 0

Widzę, że mój temat sprzed świąt Bożego Narodzenia przeniósł się na Wielkanoc laugh. Ja też zostaję na Wielkanoc w DE. 

pochwal 0

Ja wracam na Święta do domu. Nie ma to jak Święta w Polsce. Żurek, dzielenie się jajeczkiem, Lany Poniedziałek. Tego w DE nie uświadczysz. 

+ ODPOWIEDZ