3 banalne sposoby na łatwiejsze odchudzanie

Odchudzanie i utrzymanie utraty wagi przez dłuższy czas wymaga kilku prostych zmian w stylu życia. Tak długo, jak utrzymujesz zmiany w zrównoważonym zasięgu, powinieneś być w stanie schudnąć i utrzymać ją bez większych wstrząsów i przerw w codziennym życiu.

Zdrowie i odchudzanie

Nic dziwnego, że odchudzanie nie musi wymagać długich wycieczek na siłownię lub zaangażowania w jakąś modną dietę. Oto kroki prowadzące do zdrowszego dnia, które pomogą Ci schudnąć bez utraty wolnego czasu.

Ćwicz codziennie

Codzienne ćwiczenia mogą mieć wpływ na sylwetkę i sposób, w jaki organizm przetwarza kalorie. Kiedy ćwiczysz, pracujesz nad sercem, umysłem i ciałem. Budujesz masę mięśniową, co z kolei podniesie efektywność Twojego metabolizmu.

Dodatkowo zachęcasz serce do bardziej efektywnego pompowania krwi w całym ciele, co oznacza, że ​​będziesz mieć zdrowszą krew i zmniejszone ryzyko chorób serca. Zmniejszasz złogi tłuszczu, co z kolei pomaga zmniejszyć ryzyko wielu problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca. Zwiększasz również ilość endorfin przepływających przez twoje ciało, co oznacza, że ​​odnotujesz wzrost pozytywnego nastawienia.

Otrzymanie wszystkich powyższych korzyści nie wymaga dużej ilości czasu na ćwiczenia. Po prostu musisz regularnie ćwiczyć przez co najmniej pół godziny. Trening oznacza pokonanie dwóch mil w szybkim tempie, rzucanie frisbee lub jazdę na rowerze. Niezależnie od tego, jaki jest trening, pamiętaj, że powinien on podnieść twoje serce powyżej tętna stojącego i powinien sprawić, że oddychasz nieco ciężej niż normalnie. Dobrze jest też, jeśli możesz przełamać pot lub poczuć, że twoje mięśnie są obciążone.

Jedz wszystko z umiarem

Kiedy próbujesz schudnąć lub utrzymać utraconą wagę, ważne jest, abyś pozwolił sobie na spożywanie wszystkich pokarmów, ale jedz niezdrowe z umiarem. Głównym powodem niepowodzenia wielu diet jest to, że ludzie ograniczają ilość pokarmów, które pozwalają sobie jeść tak drastycznie, że po pewnym czasie odczuwają niepokój, jedząc te same rzeczy od czasu do czasu. Kiedy pozwalasz sobie na proste pragnienia, nagradzasz swoje ciało i sprawiasz, że mniej kusi go pragnienie większych porcji złego jedzenia.

Powinieneś także jeść małe porcje każdego jedzenia, niezależnie od jego wartości odżywczej. Spożywanie mniejszych porcji pomoże Twojemu żołądkowi przystosować się do spożywania mniejszej ilości pokarmu. Możesz także pić wodę, aby poczuć się sytym. Zwłaszcza Amerykanie mają zwyczaj spożywania więcej niż jednej porcji jedzenia na posiłek – więc uważaj na porcje jedzenia!

Zadzwoń do kumpla

Badania dowodzą, że posiadanie kumpla pomagającego ćwiczyć zwiększa szanse utrzymania diety, rutynowych ćwiczeń lub długotrwałej utraty wagi. Kumple są wspaniałymi motywatorami. Dzięki nim będziesz dostosowany do swoich nawyków i pomoże Ci czuć się odpowiedzialnym przez cały dzień. Jeśli musisz, poproś o pomoc partnera, który zostanie wyznaczonym opiekunem odchudzania. Będzie on miał za zadanie upewnienie się, że trzymasz się swoich celów odchudzania, zachęcając Cię do zgłaszania postępów kilka razy w tygodniu.