Naturalne metody leczenia bólu pleców

Szacuje się, że na zróżnicowane rodzaje bólu pleców w pewnym momencie swojego życia zapadnie około 80% populacji, więc z pewnością to poważny problem ze względu na jego powszechność.  Wiele osób cierpi na poważny ból pleców, który może minąć w ciągu kilku dni lub tygodni, ale u innych utrzymuje się on niestety stale. Istnieje kilka sposobów, od prostych środków przeciwbólowych i fizjoterapii po operację krytycznych problemów z plecami, które mogą Ci pomóc, jeśli też się z tym borykasz.

Oto opcjonalne sposoby na naturalne leczenie bólu pleców:

Wielu pacjentów będzie chciało sięgnąć po naturalne (alternatywne) leczenie zamiast tradycyjnych metod, ponieważ są one łatwe i opłacalne.  Metody te są korzystne w leczeniu dystresu, ratując pacjenta przed poddaniem się niepotrzebnym zabiegom chirurgicznym.  To może w końcu zaoszczędzić sporo pieniędzy, które są wydawane na rachunki medyczne i koszty opieki zdrowotnej.

Istnieje jedno naturalne leczenie alternatywnego bólu pleców.  Przykłady niektórych alternatywnych metod leczenia są następujące:

  • Akupunktura: Igły do ​​akupunktury są umieszczane w ścieżce, w której odczuwa się ból pleców.  Igły uwalniają zablokowaną energię z dotkniętych obszarów.  W najnowszym badaniu przeprowadzonym na 150 pacjentach cierpiących na bóle kręgosłupa pacjenci, którzy mieli akupunkturę w porównaniu z tradycyjnymi metodami, znacznie szybciej i na długi czas pozbyli się bólu.
  • Capsaicin Cream: To zawartość, którą można znaleźć w papryczkach chili.  Jest bardzo skuteczny przy czterokrotnym masowaniu zmęczonego obszaru w ciągu dnia. Można go dostać w sklepach ze zdrową żywnością, sklepach medycznych i w Internecie.
  • Witamina D: Witamina D jest niezbędna dla zdrowych kości i mięśni.  Niedobór witaminy D może stać się przyczyną przewlekłego bólu mięśni pleców.  Mleko, ryby i płatki zbożowe to dobre źródła witaminy D.
  • Muzykoterapia: Muzykoterapia okazała się najbardziej korzystna, a także zmniejsza depresję wśród osób cierpiących na przewlekły ból pleców.  Praktyka słuchania cichej muzyki zmniejszy stres i depresję, a te są związane z przewlekłym bólem pleców.
  • Witamina B-12: Witamina B-12 jest również witaminą, która jest bardzo skuteczna w zmniejszaniu bólu pleców.  Produkty mleczne i mięso są bardzo dobrym źródłem witaminy B-12.
  • Magnez: Magnez jest bardzo niezbędny do wzrostu mięśni, zdrowych kości, a także zapewnia bardzo dobry układ odpornościowy, co zapewnia tylko kilka zalet minerałów.  Pokarmy bogate w magnez to zielone warzywa, takie jak szpinak, pieczywo pełnoziarniste, orzechy i banany.

Inne metody pracy z bólem pleców to joga;  kora wierzby i terapia Bowena.  Każdy z tych zabiegów zajmuje swój własny czas na wyleczenie bólu pleców.